• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

  Baner

  OO. Strzałkowski i Tomaszek

  Beatifikacja misjonarzy-męczenników

  W najbliższą sobotę, 5 grudnia, o godzinie 16.00, Telewizja Polska przeprowadzi transmisję beatyfikacji pierwszych polskich misjonarzy-męczenników z krakowskiej prowincji franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

  Więcej informacji tutaj: Transmisja beatifikacji

   

  baner

  WizytaPapiezaRCA2015

  Zakończyła się podróż Apostolska Ojca Świętego Franciszka do Afryki.

  Papież Franciszek przybył w niedzielę 29 listopada do Republiki Środkowoafrykańskiej.

  „Stąpając śladami mojego poprzednika św. Jana Pawła II- przybywam jako pielgrzym pokoju i przemawiam jako apostoł nadziei” – powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami władz.

  Papież wyraził nadzieję, że sukcesem zakończą się podejmowane przez różne organy krajowe i międzynarodowe wysiłki pokojowe, począwszy od pani tymczasowej głowy państwa Catherine Samba-Panza. "Moim najżarliwszym pragnieniem jest to, aby różne konsultacje krajowe, które odbędą się w ciągu najbliższych kilku tygodni, umożliwiły krajowi spokojne rozpoczęcie nowego etapu swojej historii" - wyznał Ojciec Święty.

  Następnie papież odwiedził obóz dla uchodźców, jeden z pięciu największych znajdujących się w stalicy kraju. W obozie, w namiotach mieszkają całe rodziny, które uciekły z rejonów walk, chroniąc się przed śmiercią, okaleczeniem i wykorzystaniem.

  Więcej: Podróż Apostolska Ojca Świętego Franciszka do Afryki.

     

  baner


  08
  Posłanie Misjonarza

  W niedzielę misyjną 18 października 2015 roku, w Obornikach Wielkopolskich, w swojej rodzinnej parafii św. Józefa, br. Paweł Kubiak został posłany do pracy misyjnej do Kustodii Czadu i Republiki Środkowoafrykańskiej. Podczas uroczystej Mszy św. otrzymał krzyż misyjny z rąk Ministra Prowincjalnego, br. Tomasza Żaka, a stułę, znak Chrystusa Kapłana, Dobrego Pasterza nałożył mu ks. proboszcz Rafał Banaszek. Na to ważne wydarzenie w życiu Misjonarza przybyli jego najbliżsi , bracia naszej Prowincji: Jerzy Uram, Tomasz Wołoszyn, Jerzy Steliga i Piotr Blum oraz liczni parafianie. Podczas Mszy św. dzieci z kółka misyjnego w strojach afrykańskich przyniosły symboliczne dary ofiarne: Pismo Święte, banany i grzechotkę. Na zakończenie uroczystości delegacje grup parafialnych i władz samorządowych złożyły Misjonarzowi życzenia i zapewnienie o wsparciu duchowym i materialnym. Tego dnia br. Paweł głosił kazania misyjne na wszystkich Mszach Św., a Fundacja Kapucyni i Misje zorganizowała wystawę misyjną przed kościołem i stoisko z pamiątkami i książkami misyjnymi. Tradycyjnie, dla chętnych, była parzona kawa misyjna Massaia. Po południu w salce parafialnej odbyło się spotkanie dla zainteresowanych misjami. Br. Paweł dzielił się swoimi obserwacjami z dwu miesięcznego pobytu w Afryce, które uzupełnił zdjęciami i filmikami. Diana Bonowicz z Fundacji Kapucyni i Misje przedstawiła filmy o projektach misyjnych realizowanych przez braci kapucynów w Afryce. Na pytania zebranych odpowiadał br. Jerzy Steliga, sekretarz misyjny. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy cieście i kawie.

  W tych dniach przypada 30-ta rocznica zaangażowania się Prowincji Krakowskiej na niwie misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Przez te lata na misjach w sercu Afryki pracowało 27 braci z naszej Prowincji. Dnia 29 października brat Paweł wylatuje do Czadu stając się tym samym 28 misjonarzem posłanym do pracy na Czarnym Lądzie.

  Niech Pan udziela gorliwości, wytrwałości i potrzebnych darów bratu Pawłowi oraz wszystkim misjonarzom! Bogu niech będą dzięki za misyjną wrażliwość i posługę obecnym
  i byłym misjonarzom, sekretarzom misyjnym, pracownikom Fundacji Kapucyni i Misje
  i wszystkim darczyńcom!     

  baner

  Najnowszy biuletyn Kapucyni i Misje już do pobrania i czytania. Zapraszamy do lektury.

  kapucyni i misje 2015 nr2 okadka

     

  aktualnosci

  br. robert w ndim

  Razem z naszym misjonarzem, br. Robertem Wieczorkiem, zapraszamy 20 września na niedzielę misyjną. Będziemy gościć w Jego rodzinnych Krzeszowicach, w parafii św. Marcina z Tours, przy ul. Grunwaldzkiej 1. Po Mszach Świętych do nabycia książki autorstwa br. Roberta i oczywiście nasza misyjna kawa Massaia. Zapraszamy!

     

  Strona 5 z 24

  br. Robert Wnuk

  Warto zobaczyć

  4pomoc