• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

  baner

  Najnowszy biuletyn Kapucyni i Misje już do pobrania i czytania. Zapraszamy do lektury.

  kapucyni i misje 2015 nr2 okadka

   

  aktualnosci

  br. robert w ndim

  Razem z naszym misjonarzem, br. Robertem Wieczorkiem, zapraszamy 20 września na niedzielę misyjną. Będziemy gościć w Jego rodzinnych Krzeszowicach, w parafii św. Marcina z Tours, przy ul. Grunwaldzkiej 1. Po Mszach Świętych do nabycia książki autorstwa br. Roberta i oczywiście nasza misyjna kawa Massaia. Zapraszamy!

     

  baner aktualności

  Śluby w Bouar

  W Roku Życia Konsekrowanego pragniemy się z Wami podzielić radosną wiadomością braci kapucynów z Kustodii Czadu i RŚA. W ubiegłą niedzielę w Bouar, jeden z braci środkowoafrykańskich, brat Matthieu – Mateusz Yamande po długoletniej formacji zakonnej złoży śluby wieczyste. Razem z nim 5 nowicjuszy złożyło pierwszą profesję.

     

   Studnia w Dotunru
     Dwie nowe studnie
     w wioskach Dotunru i Abe
     w Czadzie.

     Dzięki naszym darczyńcom
     br. Artur Ziarek mógł wybudować
     dwie studnie.
  Mieszkańcy dwóch
     małych wiosek w południowym
     Czadzie - Dotunru i Abe,

     mogą cieszyć się czystą  wodą.


   

  Dotunru

  Abe

   

     

  Baner

  br. Jerzy Steliga1

  Dnia 1 lipca 2015 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Sekretariatu Misyjnego i prezesa Zarządu Fundacji Kapucyni i Misje.

  Decyzją Ministra Prowincjalnego - br. Tomasza Żaka OFMCap, dotychczasowy Dyrektor Sekretariatu Misyjnego i prezes Fundacji br. Sebastian Majcher OFMCap został przeniesiony do Wałcza i będzie tam pełnił posługę kapłańską i duszpasterską. Jesteśmy bardzo wdzięczni za roczną pracę br. Sebastiana w Fundacji i jego zaangażowanie na rzecz misji. Potrafił zauważać i docenić wkład poszczególnych osób w pracę całego zespołu. Bracia misjonarze i pracownicy fundacji zawsze mogli liczyć na jego serdeczność.

  Na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji i Dyrektora Sekretariatu Misyjnego został powołany br. Jerzy Steliga OFMCap. Br. Jerzy przez ponad 13 lat pracował na kontynencie afrykańskim na wielu placówkach misyjnych: w Ngaoundaye, Bocaranga, Yole i Ndim w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Gore w Republice Czadu. Doskonale zna życie misjonarzy i ludzi w Afryce. Jego doświadczenie bardzo się przyda Fundacji i Sekretariatowi Misyjnemu. Życzymy Mu wszystkiego dobrego!

     

  Strona 6 z 24

  br. Zenon Kapka

  Warto zobaczyć

  4pomoc