• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

   


  Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara —  (por. 1 Kor 15,14).

  * * *

  Wszystkim Naszym Misjonarzom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy nieustannej mocy.

  Niech Zmartwychwstały Pan oświeca drogi Waszego życia abyście w światłości i pokoju

  kroczyli nieustannie za Chrystusem, który pokonał wszelkie zło i otworzył nam drogę do życia wiecznego.

   

  Z umęczonego kraju RCA zostały przesłane zdjęcia z Drogi Krzyżowej z Bocaranga z 18 kwietnia 2014. Kilka dni temu został zabity jeden kapłan z RCA, z diecezji Bossangoa, w okolicach Paoua, około 130 km od Bocaranga. Niedaleko naszej misji w Gofo, exSeleka uprowadzili biskupa z Bossangoa wraz z trzema jego kapłanami, którzy odwiedzali parafie w swojej diecezji. Po negocjacjach są teraz bezpieczni w Batangafo, ale nie mogą dojechać jak na razie do siebie.  Droga krzyżowa trwa nadal.

  Wejście na górę przy Bocaranga, wysokość 1 221 m.

  Zdjęcia wykonał br. Robert Wnuk


     

  Zapraszamy wszystkich biegaczy do wspólnej przygody w Nowej Soli. Obok sportowych emocji będzie można również spotkać się z nami oraz wspomóc misje: finansowo lub gastronomicznie. Przyjedziemy z expresem oraz bardzo, bardzo dobrą kawą Massaia.

   

     

  KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE dobiegły końca. mamy nadzieję, że wszystkie Czadowe Pary w jakiś sposób mogły zobaczyć Republikę Środkowej Afryki  "od kuchni" a przede wszystkim zatrzymać się i na nowo odnaleźć dobro i miłość jaka jest obecna w ich związku.

  Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim uczestnikom oraz całej kadrze za zaangażowanie, dyspozycyjność oraz  serce włożone w animację całego programu. Szczególne podziękowania dla Agnieszki, Iwony ( i Piotrusia), Michała,  Teresy i Mariana oraz Ani i Wojtka.

  Pamiętajcie: DAJCIE CZADU W DNIU WASZEGO ŚLUBU a wcześniej przypomnijcie gościom weselnym aby zrezygnowali z kwiatów :)

  Kochane Pary, życzymy Wam abyście dobrze przeżyli czas narzeczeństwa i okres zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

   

     

  W dniu 6 kwietnia 2014r w centrum Krakowa, w klasztorze przy ul. Loretańskiej odbył się Wielkopostny Koncert charytatywny na rzecz misji kapucyńskich w zniszczonej przez rebelię Republiki Środkowoafrykańskiej. Słuchacze koncertu mogli zasmakować w twórczym dorobku takich artystów jak: F. Poulenc, A. von Bruck, A. Lotti, P. Lazcano, T.L de Victoria, M. Falloni, G.B. Pergolesi oraz posłuchać  innych wariacji na temat pieśni wielkopostnych

     

  Strona 9 z 23

  br. Tomasz Świtała

  Warto zobaczyć

  4pomoc