• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

  Dla każdej pary dzień ślubu jest wyjątkowym i najważniejszym wydarzeniem w całym życiu. Wśród wielu wielkich przygotować napraszamy młode pary do włączenia się do szlachetnego projektu w ramach którego pomagamy misjom w Afryce.

  11 maja 2014 dołączyło do naszego projektu kilkanaście fantastycznych par. Wszystkim absolwentom katechez dziękujemy za otwarte serce i już dziś dziękujemy za Waszą pomoc ma rzecz poszkodowanych w Republice Środkowoafrykańskiej.

  Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim uczestnikom oraz całej kadrze za zaangażowanie, dyspozycyjność oraz  serce włożone w animację całego programu. Szczególne podziękowania dla Agnieszki, Iwony i Artura ( i Piotrusia), Ani i Pawła (oraz Mateuszka) Michała, oraz Joasi i Marcina.

   

  Po raz drugi w historii Nowej Soli odbył się wielkanocny bieg do pustego grobu organizowanego przez kapucynów. W tym roku w rywalizacji sportowej uczestniczyło aż 585 osób! Wstępując w ślady Piotra i Jana, którzy, niespełna XX wieków temu, na wieść o pustym grobie pobiegli, aby naocznie przekonać się, czy tak rzeczywiście jest jak opowiadały niewiasty, my również wyruszyliśmy w drogę.

  Pragniemy z tego miejsca podziękować organizatorom, którzy przeznaczyli 5 zł z każdego pakietu na pomoc dla misji w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie trwa wojna domowa. W sumie otrzymaliśmy na pomoc dla misji 2925 zł. Dziękujemy za ten znak solidarności z potrzebującymi.

     

   

  Otrzymaliśmy zdjęcia od br. Benedykta z Ngaoundaye, maleńkiej miejscowości w północnej części Republiki Środkowoafrykańskiej (na pograniczu z Kamerunem i Czadem). Oto jak wyglądała droga krzyżowa na tej misji.

  Wszystkim misjonarzom oraz chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej życzymy dużo sił i umocnienia wiary oraz pokoju w całym regionie.

     

   


  Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara —  (por. 1 Kor 15,14).

  * * *

  Wszystkim Naszym Misjonarzom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy nieustannej mocy.

  Niech Zmartwychwstały Pan oświeca drogi Waszego życia abyście w światłości i pokoju

  kroczyli nieustannie za Chrystusem, który pokonał wszelkie zło i otworzył nam drogę do życia wiecznego.

     

  Z umęczonego kraju RCA zostały przesłane zdjęcia z Drogi Krzyżowej z Bocaranga z 18 kwietnia 2014. Kilka dni temu został zabity jeden kapłan z RCA, z diecezji Bossangoa, w okolicach Paoua, około 130 km od Bocaranga. Niedaleko naszej misji w Gofo, exSeleka uprowadzili biskupa z Bossangoa wraz z trzema jego kapłanami, którzy odwiedzali parafie w swojej diecezji. Po negocjacjach są teraz bezpieczni w Batangafo, ale nie mogą dojechać jak na razie do siebie.  Droga krzyżowa trwa nadal.

  Wejście na górę przy Bocaranga, wysokość 1 221 m.

  Zdjęcia wykonał br. Robert Wnuk


     

  Strona 9 z 24

  br. Zenon Kapka

  Warto zobaczyć

  4pomoc