• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

  Zapraszamy wszystkich biegaczy do wspólnej przygody w Nowej Soli. Obok sportowych emocji będzie można również spotkać się z nami oraz wspomóc misje: finansowo lub gastronomicznie. Przyjedziemy z expresem oraz bardzo, bardzo dobrą kawą Massaia.

   

   

  KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE dobiegły końca. mamy nadzieję, że wszystkie Czadowe Pary w jakiś sposób mogły zobaczyć Republikę Środkowej Afryki  "od kuchni" a przede wszystkim zatrzymać się i na nowo odnaleźć dobro i miłość jaka jest obecna w ich związku.

  Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim uczestnikom oraz całej kadrze za zaangażowanie, dyspozycyjność oraz  serce włożone w animację całego programu. Szczególne podziękowania dla Agnieszki, Iwony ( i Piotrusia), Michała,  Teresy i Mariana oraz Ani i Wojtka.

  Pamiętajcie: DAJCIE CZADU W DNIU WASZEGO ŚLUBU a wcześniej przypomnijcie gościom weselnym aby zrezygnowali z kwiatów :)

  Kochane Pary, życzymy Wam abyście dobrze przeżyli czas narzeczeństwa i okres zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

   

     

  W dniu 6 kwietnia 2014r w centrum Krakowa, w klasztorze przy ul. Loretańskiej odbył się Wielkopostny Koncert charytatywny na rzecz misji kapucyńskich w zniszczonej przez rebelię Republiki Środkowoafrykańskiej. Słuchacze koncertu mogli zasmakować w twórczym dorobku takich artystów jak: F. Poulenc, A. von Bruck, A. Lotti, P. Lazcano, T.L de Victoria, M. Falloni, G.B. Pergolesi oraz posłuchać  innych wariacji na temat pieśni wielkopostnych

     

  6aamaly Wielki post to wyjątkowy czas, kiedy jesteśmy wezwani do głębszej modlitwy, ofiarności oraz pełneinia uczynków miłosierdzia. W duchu solidarności z biednymi i pokrzwdzonymi pragniemy wyslać kolejny transport pomocy humanitarnej.

  Najbliższy transport humanitarny  z żywnością oraz  sprzętem medycznym stanowiącym doposażenie ośrodków zdrowia w Republice Środkowoafrykańskiej zostanie wysłany w najbliższy czwartek (27 marca) z Krakowa.

  Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim służbom państwowym i wojskowym za wszelką pomoc na rzecz cierpiących w Afryce.

  * * *

  Jeśli chciałbyś właczyć się w dzieło pomocy  i niwelowania skutków rebelii w RCA możesz to zrobić przesyłając środki pieniężne na wybrane konto, bądź przekazać 1 % na rzecz Fundacji Kapucyni i misje !

  1.Sekretariat Misyjny, ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków, PKO BP: 97 1020 2892 0000 5502 0016 6371

  2. Fundacja Kapucyni i Misje, ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków, PKO S.A. 47 1240 4533 1111 0010 3492 9934

     

  KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI jaki zakończyliśmy 23 marca 2014 r przechodzi do historii. Jesteśmy jednak przekonani, że wiele uczestniczących w nim par, mogło z perspektywy nauczania Kościoła odkryć bogactwo i piękno sakramentu, jakim nawzajem obdarują się wzajemnie w dniu swojego ślubu.

  Z tego miejsca pragnę podziękować całej ekipie animatorów i prowadzących za zaangażowanie i wszelkie dobro, którego tak bezpośrednio mogliśmy doświadczać w czasie katechez. Dziękujemy również Wam drodzy uczestnicy za zaufanie i za tą szlachetną decyzję, aby zrezygnować z kwiatów w dniu swojego ślubu i w ten sposób zmieniać przyszłość dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej.

     

  Strona 10 z 24

  br. Zenon Kapka

  Warto zobaczyć

  4pomoc