• kat - kickass torrents
 • Od niespełna roku w Republice środkowej Afryki (RCA) trwa wojna domowa, której końca nie widać. Niestabilna sytuacja o charakterze politycznym, militarnym i gospodarczym sprawia, że ten jeden z najbiedniejszych regionów świata pogrąża się w jeszcze większym chaosie i nędzy. Pragniemy podkreślić, że wojenny impas nie ma podłoża religijnego (miejscowa ludność pragnie żyć w symbiozie i pokoju) !

  W chwilach zagrożenia miejscowa ludność (chrześcijanie i muzułmanie) szuka schronienia na misjach katolickich z nadzieją, że tutaj otrzymają symboliczne wsparcie i może, kto wie.. choć przez chwilę zapomną o strachu przed najgorszym...

  Poniżej kilka zdjęć wykonanych wczoraj (17.01.2014) w Bocaranga. W przeciągu kilku godzin misja stała się obozem dla uchodźców.

  Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli  o modlitwę aby dramat wojny został zatrzymany a ludzie mogli powrócić do swoich domów.

  Z całego serca polecamy Waszej modlitwie wszystkich misjonarzy aby wiedzieli, że jesteśmy z nimi i pamiętamy przed Panem Bogiem o tej sytuacji.

  * * *

  Aktualnie przygotowujemy transport pomocy humanitarnej. Chcemy zakupić niezbędne i potrzebne rzeczy aby transportem wojskowym mogła dotrzeć do miejsc wskazanych przez misjonarzy.

  Środki pieniężne można wpłacać  na poniższe konto.

  SEKRETARIAT MISYJNY

  KRAKÓW 30-298 ul. Korzeniaka 16

  PKO BP: 97 1020 2892 0000 5502 0016 6371


  {like}

  br. Zenon Kapka

  Warto zobaczyć

  4pomoc